Przedszkola i klasy 1-3 – JuraPark Solec Kujawski
Zamknij

Bawimy Ucząc

Jurapark w Solcu to wyjątkowe miejsce dla edukacji najmłodszych. Naszym celem jest by poprzez prowadzone warsztaty i lekcje izainspirować dzieci do samodzielnego odkrywania tajemnic. Chcemy wzbudzić ich naturalną ciekawość i zahartować ją poprzez specjalnie przygotowaną ofertę pełną ciekawych zajęć. Nasi doświadczeni przewodnicy prowadzący was podczas zwiedzania ścieżki dydaktycznej, Polski w Miniaturze czy Muzeum Ziemi, prezentują wiedzę dostosowaną do potrzeb najmłodszych grup. Podczas warsztatów pod opieką animatorów powstaną niepowtarzalne dzieła: kolorowe amonity, szkielet dinozaura czy kolorowe herby. Dzień zakończymy szaleństwami w parku rozrywki i posiłkiem w jaskini!

uczymy się bawiąc

Kreatywne  warsztaty i lekcje inspirujące do samodzielnego odkrywania tajemnic świata. Przewodnicy, towarzysząc Państwu podczas zwiedzania JuraParku, Muzeum Ziemi czy Polski w Miniaturze z wiedzą dostosowaną do wieku grupy. Animatorzy pomagający stworzyć uczestnikom niepowtarzalne rękodzieła. Małe wielkie rekonstrukcje zamków średniowiecznych w Polsce.

To wszystko i jeszcze więcej w ramach naszej oferty wycieczkowej w Soleckim JuraParku. Gwarantujemy pełne zaangażowanie i dołożenie wszelkich starań by pobyt dzieciaków w tym miejscu na długo pozostał w ich pamięci.

Warsztaty edukacyjne “Wyobraźnia na start”

Skamieniałości jak malowane – uczestnicy dowiedzą się, jak kolorowy był świat dawno wymarłych organizmów i co wiemy dziś na temat ubarwienia dinozaurów. Samodzielnie przygotują gipsową podobiznę dinozaura lub muszli amonita.

Średniowieczne logo, o herbach i ich znaczeniu –  Uczestnicy zajęć uświadomią sobie jakie znaczenie oraz bogactwo symboliki kryło się w średniowiecznych herbach zaangażowani przez przygotowywanie własnych herbów! Dodatkowo poznają legendy o rodach i symbolice herbowej!

Lekcje muzealne “Spotkania z nauką”

Legendy, baśnie, podania – baśniowe smoki i nie tylko, uczniowie zajęć nauczą się odróżniać legendy, mity i baśnie. Poznają także legendarne postacie związanymi z początkami państwa polskiego. Na koniec skonfrontują się  z obecnym stanem wiedzy paleontologicznej. 

Życie w średniowiecznym zamku: W ramach zajęć uczestnicy poznają różne aspekty życia codziennego mieszkańców średniowiecznego zamku. Czy łatwo było być rycerzem lub damą dworu?

Questing w świecie zamków, władców i rycerzy

Uczniowie z kartą zadań wyruszą na wyprawę by w aktywny sposób zwiedzać Polskę w Miniaturze. Każdy z uczestników musi przejść szereg prób, by po szczęśliwym zakończeniu wszystkich zadań zostać pasowanym na rycerzy i rycerki. Oprócz ceremonii i słowach ich status poświadczy dyplom potwierdzający włączenie do stanu rycerskiego.

Kino Emocji 5d

Amatorów ekstremalnych doznań zapraszamy na seanse filmowe do naszego kina – z pewnością uda nam się pobudzić wszystkie wasze zmysły i rozbudzić prawdziwe emocje! Dzięki najwyższej technologii obejrzycie wspaniałe widowisko z niespotykanymi pejzażami.

P1020346

PARK ROZRYWKI

Dreszczyk emocji na Statku Pirackim, zawrót głowy na karuzelach łańcuchowych, ekstremalne doznania na family coasterze – tego doświadczymy przekraczając bramy Parku Rozrywki. Na amatorów dobrej zabawy czekają również dmuchane zjeżdżalnie i euro-bungee.

Restauracja Jaskiniowa

Najedz się po dniu pełnym atrakcji! Wyjątkowa stylistyka pozwala poczuć klimat ucztowania niczym w prehistorycznej jaskini, a ozdoby na ścianach nawiązują do najpopularniejszych pierwszych dzieł sztuki naskalnej człowieka!

NASI PRZEWODNICY

Hania

Jestem Hania. Od powstania JuraParku Solec mam okazje przekazywać swoją wiedzę i zainteresowanie dinozaurami. Najbardziej lubię w naszym parku piękno otaczającej go przyrody, która jest mi bliska. Prowadzę liczne lekcje i warsztaty, dzięki którym kolejne pokolenia mogą poznać tajemnice ery dinozaurów.

Ryszard

Paleontologia interesuje się od czasu, gdy znalazłem rostrum belemnita, o którym mówiono wtedy, że to „kulka piorunowa”. Było to ponad 60 lat temu. Przez ostatnich kilkanaście lat zajmuje się z powodzeniem upowszechnianiem paleontologii wśród turystów JuraParku Solec. Poza tym w Jurajskim Ogrodzie Botanicznym posadziłem wiele drzew, krzewów i innych roślin. Niektóre z nich rosły już w czasach dinozaurów. Większość introdukowanych z różnych egzotycznych krajów.

JUSTYNA

DAWID

ALBERT

ZOBACZ, CO O NAS MÓWIĄ

Daria
Odkryliśmy to miejsce z taką samą radością, jak archeolog odkrywa ślady dinozaurów 😄 OGROM wrażeń i atrakcji zatarł totalnie goryczkę ceny.
Tomasz
Dzieci zadowolone z wycieczki. Dużo eksponatów do obejrzenia - na parę godzin spacerowania. Gastronomia na wysokim poziomie."
Angelika
Bardzo ciekawe miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można spędzić cały dzień z rodziną. Na miejscu restauracje i sklepiki z pamiątkami. Muzeum, kino 5D, niewielki park rozrywki z kolejkami, zamkami dmuchanymi itp. Polecamy. Dziecko było bardzo zadowolone.
Paula
Rewelacyjne miejsce dla całej rodziny! trafilismy na swieto dyni- dekoracje parku nas oczarowały! Caly teren zadbany, pieknie udekorowany.
Natacha
A lovely place for family and those who like dinosaurs and nature.
Maggie
Great place for the family but during this time of year be prepared for extra long lines. buy tickets online...it will save you a lot of time.
Agnieszka
Dawno nie byłam w tak fajnym miejscu z córkami ... po prostu rewelacja 🥰 płacisz raz, a wszystkie atrakcje w cenie biletu

Nasi partnerzy

Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi Rabaty Rodzinne Miasto z dzieckiem
Translate »