Nasi partnerzy





Jurapark w Solcu to wyjątkowe miejsce dla edukacji najmłodszych. Naszym celem jest by poprzez prowadzone warsztaty i lekcje izainspirować dzieci do samodzielnego odkrywania tajemnic. Chcemy wzbudzić ich naturalną ciekawość i zahartować ją poprzez specjalnie przygotowaną ofertę pełną ciekawych zajęć. Nasi doświadczeni przewodnicy prowadzący was podczas zwiedzania ścieżki dydaktycznej, Polski w Miniaturze czy Muzeum Ziemi, prezentują wiedzę dostosowaną do potrzeb najmłodszych grup. Podczas warsztatów pod opieką animatorów powstaną niepowtarzalne dzieła: kolorowe amonity, szkielet dinozaura czy kolorowe herby. Dzień zakończymy szaleństwami w parku rozrywki i posiłkiem w jaskini!
Kreatywne warsztaty i lekcje inspirujące do samodzielnego odkrywania tajemnic świata. Przewodnicy, towarzysząc Państwu podczas zwiedzania JuraParku, Muzeum Ziemi czy Polski w Miniaturze z wiedzą dostosowaną do wieku grupy. Animatorzy pomagający stworzyć uczestnikom niepowtarzalne rękodzieła. Małe wielkie rekonstrukcje zamków średniowiecznych w Polsce.
To wszystko i jeszcze więcej w ramach naszej oferty wycieczkowej w Soleckim JuraParku. Gwarantujemy pełne zaangażowanie i dołożenie wszelkich starań by pobyt dzieciaków w tym miejscu na długo pozostał w ich pamięci.
Skamieniałości jak malowane – uczestnicy dowiedzą się, jak kolorowy był świat dawno wymarłych organizmów i co wiemy dziś na temat ubarwienia dinozaurów. Samodzielnie przygotują gipsową podobiznę dinozaura lub muszli amonita.
Średniowieczne logo, o herbach i ich znaczeniu – Uczestnicy zajęć uświadomią sobie jakie znaczenie oraz bogactwo symboliki kryło się w średniowiecznych herbach zaangażowani przez przygotowywanie własnych herbów! Dodatkowo poznają legendy o rodach i symbolice herbowej!
Legendy, baśnie, podania – baśniowe smoki i nie tylko, uczniowie zajęć nauczą się odróżniać legendy, mity i baśnie. Poznają także legendarne postacie związanymi z początkami państwa polskiego. Na koniec skonfrontują się z obecnym stanem wiedzy paleontologicznej.
Życie w średniowiecznym zamku: W ramach zajęć uczestnicy poznają różne aspekty życia codziennego mieszkańców średniowiecznego zamku. Czy łatwo było być rycerzem lub damą dworu?
Uczniowie z kartą zadań wyruszą na wyprawę by w aktywny sposób zwiedzać Polskę w Miniaturze. Każdy z uczestników musi przejść szereg prób, by po szczęśliwym zakończeniu wszystkich zadań zostać pasowanym na rycerzy i rycerki. Oprócz ceremonii i słowach ich status poświadczy dyplom potwierdzający włączenie do stanu rycerskiego.