szkoły ponadpodstawowe – JuraPark Solec Kujawski
Zamknij

Bawimy Ucząc

Młodzi dorośli nastolatkowie mają wyjątkowe potrzeby i nie łatwo skupić ich uwagę. Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań by Jurapark na nie odpowiedział. Zagwarantujemy im wspomnienia oraz ogromną dawkę nauki, podanej w atrakcyjny sposób.

Nastolatkowie poznają naszych przewodników praktyków i pasjonatów nauki, z którą już niedługo na studiach będa mieli do czynienia, a nasze kolekcje muzealne czy ogrody botaniczne pozwolą im na żywo zobaczyć to o czym dotychczas czytali w książkach

uczymy się bawiąc

Nasza oferta jest szeroka i wykuwana w ogniu lat doświadczeń. Jesteśmy jednak otwarci na wasze pomysły i wspólne stworzenie idealnego planu.

Poniżej zapoznacie się z sugerowanymi atrakcjami dla dzieci w wieku nastoletnim. Możemy jednak modyfikować pakiety atrakcji według Państwa potrzeb. Nie zapomnijcie też o przysługującym opiekunowi prezencie – biletom do JuraParku dla osoby dorosłej i dziecka.

Praktyki dla młodych badaczy – warsztaty edukacyjne

Kwarc odkryty na nowo – W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z właściwościami kwarcu i różnymi metodami ich rozpoznawania. Przy użyciu prostych przyrządów do obserwacji zgłębią tajemnice tego  najpowszechniej występującego w skorupie ziemskiej minerału.

Gotyk na dotyk – Uczestnicy zapoznają się z historią architektury gotyckiej i zasadami architektonicznymi rządzącymi nią. Każdy z uczestników będzie miał również okazję samodzielnie wykonać papierowy model kamienicy gotyckiej, który zabierze ze sobą do domu.

Lekcje muzealne “Spotkania z nauką”

Historia Zakonu Krzyżackiego w architekturze zapisana – Uczestnicy zajęć  wtajemniczeni zostaną w najciekawsze wydarzenia z dziejów zakonu krzyżackiego, od jego powstania, aż po sekularyzację państwa zakonnego. 

Od Gobi po Owadów-Brzezinki. Polskie badania paleontologiczne na naukowej mapie świata – W ramach zajęć uczestnicy poznają najważniejsze postacie i odkrycia polskiej paleontologii oraz uświadomią sobie, jakie znaczenie miały one dla światowej paleontologii i rozwoju nauki w ogóle. Dzięki bogatym zbiorom Muzeum Ziemi w Solcu Kujawskim uczestnicy zajęć będą mogli zapoznać się z wieloma interesującymi okazami związanymi z pracą polskich badaczy. 

P1020346

PARK ROZRYWKI

Dreszczyk emocji na Statku Pirackim, zawrót głowy na karuzelach łańcuchowych, ekstremalne doznania na family coasterze – tego doświadczymy przekraczając bramy Parku Rozrywki. Na amatorów dobrej zabawy czekają również dmuchane zjeżdżalnie i euro-bungee.

Kino Emocji 5d

Amatorów ekstremalnych doznań zapraszamy na seanse filmowe do naszego kina – z pewnością uda nam się pobudzić wszystkie wasze zmysły i rozbudzić prawdziwe emocje! Dzięki najwyższej technologii obejrzycie wspaniałe widowisko z niespotykanymi pejzażami.

Restauracja Jaskiniowa

Najedz się po dniu pełnym atrakcji! Wyjątkowa stylistyka pozwala poczuć klimat ucztowania niczym w prehistorycznej jaskini, a ozdoby na ścianach nawiązują do najpopularniejszych pierwszych dzieł sztuki naskalnej człowieka!

NASI PRZEWODNICY

Hania

Jestem Hania. Od powstania JuraParku Solec mam okazje przekazywać swoją wiedzę i zainteresowanie dinozaurami. Najbardziej lubię w naszym parku piękno otaczającej go przyrody, która jest mi bliska. Prowadzę liczne lekcje i warsztaty, dzięki którym kolejne pokolenia mogą poznać tajemnice ery dinozaurów.

Ryszard

Paleontologia interesuje się od czasu, gdy znalazłem rostrum belemnita, o którym mówiono wtedy, że to „kulka piorunowa”. Było to ponad 60 lat temu. Przez ostatnich kilkanaście lat zajmuje się z powodzeniem upowszechnianiem paleontologii wśród turystów JuraParku Solec. Poza tym w Jurajskim Ogrodzie Botanicznym posadziłem wiele drzew, krzewów i innych roślin. Niektóre z nich rosły już w czasach dinozaurów. Większość introdukowanych z różnych egzotycznych krajów.

JUSTYNA

DAWID

ALBERT

ZOBACZ, CO O NAS MÓWIĄ

Daria
Odkryliśmy to miejsce z taką samą radością, jak archeolog odkrywa ślady dinozaurów 😄 OGROM wrażeń i atrakcji zatarł totalnie goryczkę ceny.
Tomasz
Dzieci zadowolone z wycieczki. Dużo eksponatów do obejrzenia - na parę godzin spacerowania. Gastronomia na wysokim poziomie."
Angelika
Bardzo ciekawe miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można spędzić cały dzień z rodziną. Na miejscu restauracje i sklepiki z pamiątkami. Muzeum, kino 5D, niewielki park rozrywki z kolejkami, zamkami dmuchanymi itp. Polecamy. Dziecko było bardzo zadowolone.
Paula
Rewelacyjne miejsce dla całej rodziny! trafilismy na swieto dyni- dekoracje parku nas oczarowały! Caly teren zadbany, pieknie udekorowany.
Natacha
A lovely place for family and those who like dinosaurs and nature.
Maggie
Great place for the family but during this time of year be prepared for extra long lines. buy tickets online...it will save you a lot of time.
Agnieszka
Dawno nie byłam w tak fajnym miejscu z córkami ... po prostu rewelacja 🥰 płacisz raz, a wszystkie atrakcje w cenie biletu

Nasi partnerzy

Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi Rabaty Rodzinne Miasto z dzieckiem
Translate »