Wycieczka do JuraParku

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na wakacyjną wycieczkę z dzieckiem?

A może spędzacie wakacje w kujawsko-pomorskim i szukacie atrakcji, które warto zobaczyć?

Zajrzyjcie koniecznie do naszego JuraParku w Solcu Kujawskim! Czeka tutaj na Was wiele fantastycznych atrakcji zarówno dla tych małych, jak i dla tych starszych.

JuraPark w Solcu Kujawskim to miejsce, w którym nie tylko poznacie tajemniczy świat dinozaurów i prehistorycznych stworzeń, ale przede wszystkim będziecie się dobrze bawić.

Ścieżka dydaktyczna w JuraParku poprowadzi Was przez kolejne okresy dziejów naszej planety. Spacerując wśród leśnych alejek możecie podziwiać modele dinozaurów w skali 1:1, a na umieszczonych tuż obok nich tablicach znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat każdego z nich.

Rozglądajcie się dobrze, bo obok dinozaurów dostrzeżecie też wiele ciekawych roślin. Całość liczy około 400 gatunków. Ozdobą Ogrodu jest największa w Polsce kolekcja roślinnych żywych skamieniałości.

Na ścieżce dydaktycznej czeka na Was ponad 100 modeli dinozaurów. Każdy miłośnik tych stworzeń z pewnością znajdzie wśród nich swojego ulubionego. Modele dinozaurów zostały wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły przez paleoartystów.

Uzupełnieniem ścieżki z dinozaurami jest Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha. To miejsce, w którym nie brakuje ciekawych odkryć, przedmiotów czy skamieniałości. Wyprawa rozpoczyna się od skamieniałych trylobitów z okresu kambryjskiego, a kończy na neolitycznych dziełach sztuki. W Muzeum możecie również zobaczyć model mamuta czy 13 metrowy szkielet Opistocelikaudii.

W naszym JuraParku nie mogło zabraknąć też Parku Rozrywki! To miejsce, które z pewnością pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Statek piracki, karuzele, pływające kaczuszki, samochodziki czy euro-bungee. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na Was w Parku Rozrywki.

Poznaliście już żywego dinozaura Jurka? Pojawia się u nas w każdy weekend i jest uwielbiany przez wszystkie dzieci! Spaceruje po naszym dziedzińcu, placu zabaw i parku Rozrywki.

Wycieczka do JuraParku w Solcu Kujawskim, to z pewnością fantastyczny pomysł na wakacyjną wyprawę z dziećmi.

 

Do zobaczenia!