Polska w Miniaturze

23 MINIATURy ZAMKÓW, ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W GRANICACH NASZEGO KRAJU, W JEDNYM MIEJSCU!

Wybierz się na niezapomnianą podróż szlakiem architektonicznych perełek powstałych w Polsce na przestrzeni wieków. Nasza najnowsza atrakcja- Polska w miniaturze- to 23 miniatury zabytkowych budowli, które wykonane zostały z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. Modeli wciąż przybywa, prosimy zatem nie traktować Polski w Miniaturze jako atrakcję już ukończoną.

ODWIEDZAJĄC POLSKĘ W MINIATURZE:

  • zyskasz zmysł historyczny,
  • poznasz władców Polski,
  • zdobędziesz wiedzę na temat dziejów naszego kraju

Tworząc nową atrakcję, położyliśmy szczególny nacisk na region naszego województwa oraz niezwykle ciekawą historię stosunków polsko-krzyżackich. 

Przy każdej budowli znajdują się tablice opisowe pełne informacji i ciekawostek, które dodatkowo zachęcają do poznania dziejów Polski.

   

Podczas spaceru po „Polsce w Miniaturze”, możecie podziwiać takie zabytki jak zamek w Radzyniu Chełmińskim, zamek w Brodnicy, zamek w Kwidzynie, zamek krzyżacki w Malborku, zamek w Grudziądzu, zamek w Gniewie, zamek w Toruniu, zamek w Złotorii, zamek w Bydgoszczy, zamek w Bobrownikach, zamek w Chęcinach, zamek królewski w Warszawie, zamek w Gołuchowie, zamek w Golubiu- Dobrzyniu, zamek w Lublinie, zamek w Papowie Biskupim oraz wiele innych.

Plenery Rzeźbiarskie

To tutaj znajdziecie także rzeźby władców Polski, które powstały podczas plenerów rzeźbiarskich w naszym Parku. Artyści, których mieliśmy przyjemność gościć, wykonali je w drewnie za pomocą pił mechanicznych, tworząc niesamowite dzieła sztuki.

.         

 

Widowiska Historyczne

Sposobów na obcowanie z historią średniowieczną jest u nas znacznie więcej – Polska w Miniaturze jest również miejscem cyklicznych spotkań z Agencją Widowisk Historycznych „Arkona”.

Wówczas obejrzycie tu także pokazy walk wojów pieszych w replikach uzbrojenia (kolczugi, hełmy itp.), scenki historyczne czy targ niewolników na wesoło. 

Strzelnica z łukiem historycznym, miotanie oszczepami, pokaz mody średniowiecznej, konkursy średniowieczne i zabawy plebejskie – to, a także wiele innych dodatkowych atrakcji czeka na Was w Parku Miniatur.

 

.  

 

Spacerując po Polsce w Miniaturze, można przekonać się, że w naszym kraju znajduje się całe mnóstwo miejsc, które warto odkrywać i poznawać. Jest to nie tylko wyjątkowe miejsce rozrywki, które wpływa na świadomość historyczną i geograficzną zwiedzających, ale także dowód na to, że podróże po Polsce są ciekawą alternatywą dla wakacji poza krajem. To tutaj można stworzyć własną listę miejsc ciekawych do obejrzenia, poznać władców naszego kraju, zaznajomić się ze stylami architektonicznymi i po prostu spacerować. Lekcja przez zabawę pozostanie w pamięci na wiele długich lat.