Zadzwoń+48 52 387 32 35
JuraPark

Ścieżka dydaktyczna stanowi główną atrakcję całego obiektu. Zwiedzający mają możliwość odbycia wędrówki przez erę mezozoiczną czyli erę dinozaurów.

Modele, które można podziwiać w JuraParku wykonywane są przez współpracujących z nami paleo-rzeźbiarzy z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Do grona naszych konsultantów należą światowej sławy znawcy dinozaurów oraz odkrywcy ich tropów, a także uczeni, którzy zajmują się rekonstrukcją prehistorycznego świata.

Nad częścią dydaktyczną czuwają osoby o odpowiednim przygotowaniu merytorycznym i dydaktycznym.

Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Najliczniej reprezentowane – ponad 100 – są oczywiście dinozaury ale równie ciekawie prezentują się gady ssakokształtne. Spacer poprzez kolejne okresy dziejów Ziemi pozwala uzmysłowić sobie różnorodność i niesamowitość tego zaginionego już świata.

Ustawione wzdłuż ścieżki tablice prezentują ważniejsze wydarzenia z dziejów życia na Ziemi oraz liczne  fotografie środowisk roślinnych charakterystycznych dla ery dinozaurów.

JuraPark to obiekt o walorach edukacyjnych lecz także miejsce rozrywki i zabawy dla wszystkich – po prostu rodzinne miejsce dobrej przygody!

Galeria zdjęć: