Wyloguj się na Majówkę!

WYLOGUJ SIĘ NA MAJÓWKĘ!

ODWIEDŹ JURAPARK SOLEC I SPĘDŹ FANTASTYCZNY CZAS Z CAŁĄ RODZINĄ!

 

PROGRAM „ZAJĘCIA EDUKACYJNE W JURAPARK SOLEC”

Dzięki uruchomieniu programu „Zajęcia edukacyjne w JuraPark Solec” możemy udostępnić Wam wybrane atrakcje naszego JuraParku. Zajęcia edukacyjne odbywają się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. W ramach zajęć edukacyjnych dostępne będą:

  • ścieżka dydaktyczna z dinozaurami,
  • ogród botaniczny.

Trwają intensywne prace, aby na weekend majowy uruchomić również naszą najnowszą atrakcję- Polskę w Miniaturze! 

W dniach 1-3 maja dostępne będą następujące pakiety edukacyjne:

 

PAKIET EDUKACYJNY: JURAPARK

Przejdź przez malowniczą ścieżkę edukacyjną wzdłuż której stoją naturalnej wielkości dinozaury. Przy każdym z nich znajdziesz także tablice informacyjne, które dostarczą Ci dawki ciekawej wiedzy o tych prehistorycznych stworzeniach!

 

PAKIET EDUKACYJNY: JURAJSKI OGRÓD BOTANICZNY

Jurajski Ogród Botaniczny w Solcu Kujawskim powstał w części parku miejskiego będącego historyczną częścią Puszczy Bydgoskiej. Park ten wyróżnia nie tylko rzadko spotykany starodrzew sosnowy, ale także występujące w dużych ilościach gatunki drzew, krzewów. Wraz z różnorodnym poszyciem całość stanowi niezwykle ciekawą dendroflorę.

Znajdują się tu cenne pojedyncze okazy roślin kolekcjonerskich i egzotycznych. Całość liczy około 400 gatunków. Ozdobą Ogrodu jest największa w Polsce kolekcja roślinnych żywych skamieniałości.

*PAKIET EDUKACYJNY: POLSKA W MINIATURZE – HISTORYCZNE ZAJĘCIA EDUKACYJNE

26 miniatur zamków i pałaców znajdujących się w granicach naszego kraju w jednym miejscu! Poznaj największe perełki architektury powstałe w Polsce na przestrzeni wieków. Wszystkie rekonstrukcje zostały wyposażone w tablice opisowe, dzięki którym poznasz fascynujące historie zarówno budowli, jak i osób z nimi związanych. Tworząc nową atrakcję położyliśmy szczególny nacisk na region naszego województwa oraz niezwykle ciekawą historię stosunków polsko-krzyżackich.

*o postępach prac w Parku Miniatur oraz o uruchomieniu atrakcji informować będziemy na bieżąco na naszych mediach społecznościowych.

 

Ceny pakietów edukacyjnych:

normalny- 30 zł.

ulgowy- 25 zł.

 

Uczestnicy zajęć zobowiązani są do przestrzegania regulaminu oraz do wypełnienia oświadczenia:

REGULAMIN

OŚWIADCZENIE