Wiosna w JuraParku

Spędź tegoroczną wiosnę w JuraParku w Solcu Kujawskim!

Ten wyjątkowy czas, kiedy wszystko budzi się do życia, to dobry moment, by wybrać się na pierwsze rodzinne wycieczki tego sezonu. A w naszym JuraParku ta wiosna będzie wyjątkowa! Przygotowaliśmy dla Was atrakcje, które z pewnością zabiorą Was w wir dobrej zabawy, odkryją przed Wami tradycje, które kiedyś odgrywały ważną rolę w naszej kulturze, a także sprawią, że będziecie musieli wykazać się sprytem, wiedzą i spostrzegawczością.

Startujemy już w weekend 18 marca!

Gra terenowa: Egg hunting (18-19 marca, 25-26 marca, 1-2 kwietnia)

Znajdź ukryte w JuraParku jajka, rozwiąż krzyżówkę i zdobądź nagrodę. Wykaż się wiedzą z historii Polski, bądź spostrzegawczy, przypomnij sobie Wielkanocne symbole i przede wszystkim – baw się dobrze!

Na terenie naszego JuraParku ukryjemy zadania i zagadki, które po rozwiązaniu ukażą Wam hasło krzyżówki. Czy uda Wam się odgadnąć je wszystkie?

 

Marzanna i wiosenne tradycje (18-19 marca oraz 25-26 marca)

Warsztaty, podczas których poznacie historię wiosennych tradycji m.in. topienia Marzanny. Każdy z uczestników przygotuje także swoją kukiełkę i weźmie udział w tworzeniu dużej kukły Marzanny.

Warsztaty odbywają się w godz.: 13:00, 14:00 i 15:00.

Koszt warsztatów: 20 zł

 

Warsztaty mydlarskie (18-19 marca oraz 25-26 marca)

W trakcie warsztatów będziecie mogli stworzyć pachnące mydełka z użyciem roślin i ziół, które są charakterystyczne dla przednówka, czyli wczesnej wiosny – lebiody, pokrzywy, koniczyny, mniszka, powoju, łopianu. Dowiecie się również jaki wpływ na nasze zdrowie i jakie właściwości mają poszczególne rośliny i zioła.

Warsztaty odbywają się w godz.: 13:00, 14:00 i 15:00.

Koszt warsztatów: 18 zł

Wagaruj z głową! (21 marca)

Dzień Wagarowicza w zupełnie innej odsłonie! Pełen ciekawostek i poznawania świata. Lekcje biologii, historii i geografii w cenie biletu.

Sprawdź szczegóły

 

Kreatywna Wielkanoc (1-2 kwietnia)

Warsztaty, podczas których stworzycie palmę Wielkanocną, którą będziecie mogli zabrać ze sobą do domu. Do tworzenia palm wykorzystamy różne materiały, które sprawią, że uczestnicy warsztatów będą mogli wykazać się kreatywnością i niecodziennymi połączeniami.

Poza tworzeniem palm Wielkanocnych nie zabraknie również zdobienia pisanek!

Warsztaty odbywają się w godz.: 13:00, 14:00 i 15:00.

Koszt warsztatów: 18 zł

_________________

Regulamin gry terenowej