Wakacje w JuraParku Solec

Wakacje to czas rodzinnych wycieczek i niezapomnianych przygód. JuraPark Solec, to doskonałe miejsce na wspólne spędzenie czasu z dziećmi. Jesteście ciekawi, dlaczego warto wybrać się do nas tego lata? Z pewnością wywołamy uśmiech na każdej dziecięcej twarzy, a dzień spędzony wśród dinozaurów i innych atrakcji na długo pozostanie w pamięci. A najpiękniejsze co możemy dać naszym dzieciom, to właśnie wspólnie spędzony czas.

Jakie atrakcje czekają na Was w JuraParku Solec?

KUP BILET ONLINE

Ścieżka dydaktyczna – stań oko w oko z dinozaurami!

To właśnie tutaj przeniesiecie się do czasów prehistorii, kiedy to po naszej planecie chodziły dinozaury. Ścieżka dydaktyczna podzielona jest na okresy geologiczne, a każdy z dinozaurów jest dokładnie opisany. Dodatkowo po zeskanowaniu kodu QR z tabliczki możecie usłyszeć lektora, który zdradzi Wam ciekawostki o każdym z nich. To atrakcja dla każdego fana dinozaurów!

Muzeum Ziemi, czyli co kryje historia naszej planety

Liczne wyprawy JuraPark Explorer Team zaowocowały w stworzenie wyjątkowego miejsca, jakim jest Muzeum Ziemi. Tutaj obejrzycie jedną z największych w Polsce kolekcji skamieniałości i z bliska zobaczycie zachowane w skałach ślady historii naszej planety. Dopełnieniem są fotografie z wypraw – poczujecie się, jakbyście sami tam byli! Zatopione w bursztynach owady, skamieniałości, a także 13 metrowy szkielet Opistocelikaudii czy model mamuta zrobią wrażenie nie tylko na najmłodszych odkrywcach. 

Jurajskie Ogrody – czy można zobaczyć rośliny z czasów dinozaurów?

Czy w dzisiejszych czasach zobaczyć możemy, jakie rośliny rosły na Ziemi, gdy chodziły po niej dinozaury? W naszych ogrodach to możliwe! Ogród Zimowy – zlokalizowany w Muzeum Ziemi kryje w sobie egzotyczne i reliktowe rośliny z czasów prehistorycznych gadów. A otaczający nasz JuraPark teren, to doskonałe miejsce do eksplorowania zieleni i rodzinnych spacerów. Jurajski Ogród Botaniczny powstał w  części parku miejskiego będącego historyczną częścią Puszczy Bydgoskiej. 

Polska w Miniaturze – żywa lekcja historii Polski

Bo JuraPark Solec, to nie tylko dinozaury, ale też żywa lekcja historii, czyli Polska w Miniaturze. Dlaczego więc nie połączyć zabawy z nauką? Zobaczycie tutaj 23 zamki i pałace naszego kraju, szczególnie z woj. kujawsko-pomorskiego. Wybierzecie się w podróż przez legendy, a nie jedna z pewnością Was zaskoczy! Zamki i pałace w skali 1:25 pozwolą Wam spojrzeć na nie z zupełnie nowej perspektywy i dostrzec szczegóły, które mogły umknąć oczom, gdy widziały je na żywo w rzeczywistych wymiarach.

Park Zabaw i Plac Zabaw – miejsce pełne rozrywki

Jak na wycieczkę z dziećmi przystało – nie może zabraknąć również miejsca do zabawy, a te doskonałą rozrywkę zapewni Wam Park Zabaw i Plac Zabaw. Zjeżdżalnie, huśtawki, pływające kaczuszki, karuzele, kolejki górskie – dla najmłodszych i tych trochę starszych. Tutaj uśmiech nie zniknie z twarzy i będzie towarzyszył w każdym momencie.

Animacje – w świecie gier i zabaw

Wspólne gry i zabawy to zawsze dobry pomysł! Nasi animatorzy porwą Was w wir kolorowych animacji. Bańki mydlane, gry planszowe, tańce, warsztaty – to tylko niektóre z zabaw, jakie czekać będą w JuraParku. Nie zabraknie też spotkania z Solusiem, który uwielbia przytulanie i przybijanie piątek. Jest też idealnym kompanem do zdjęć!

Gastronomia – pyszne dania na wycieczce

W naszym JuraParku znajdziecie punkty gastronomiczne oraz restauracje, które zadbają o to, by w trakcie wycieczki nie brakło Wam sił i byście mogli zjeść rodzinny obiad i odpocząć w trakcie zwiedzania. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie – od tradycyjnych obiadów, przez burgery, frytki czy gofry i lody.

W Restauracji Jaskiniowej czekać będą na Was dania z kuchni kujawskiej i nie tylko, a Szef Kuchni zadbał o najmłodszych odwiedzających i stworzył z myślą o nich specjalne menu dla dzieci. W restauracji dodatkowo dostępne jest menu sezonowe, które idealnie sprawdzi się latem. Obiad z dziećmi podczas wycieczki do JuraParku nie będzie więc wyzwaniem, a przyjemnością.

Jesteście gotowi na dzień pełen przygód?

Czekamy na Was!