Pomysły na jednodniowe wycieczki w kujawsko-pomorskim

Marzysz o dniu pełnym przygód i niezapomnianych, rodzinnych wspomnień? W województwie kujawsko-pomorskim znajdziesz wiele atrakcji, które doskonale sprawdzą się na jednodniową wycieczkę dla całej rodziny. Oto trzy pomysły na spędzenie czasu z bliskimi w naszym regionie!

Skansen w Kłóbce

Kłóbka to miejscowość położona w powiecie włocławskim. Znajduje się tam skansen – park etnograficzny prezentujący życie dawnej wsi. To świetne miejsce, aby zgłębić historię i kulturę oraz zobaczyć, jak wyglądało życie mieszkańców wiejskich w przeszłości. Wycieczka w takie miejsce będzie ciekawa zarówno dla dzieci, jak i rodziców!

JuraPark w Solcu Kujawskim

Nasz JuraPark również jest doskonałym miejscem na jednodniową wycieczkę. Przeniesiecie się tu w czasy prehistoryczne. Podczas spaceru po ścieżce dydaktycznej, zobaczyć można dinozaury w naturalnych rozmiarach. Dla miłośników paleontologii to niezapomniane doświadczenie! Kolejnymi punktami koniecznymi do odwiedzenia jest nasze Muzeum Ziemi oraz wystawa Polska w Miniaturze. W sezonie wiosenno-letnim dostępny jest również Park Zabaw, gdzie poszalejecie całą rodziną. Ilość atrakcji sprawia, że nie będziecie się nudzić przez cały dzień!

Tężnie w Ciechocinku

Ciechocinek to znana miejscowość uzdrowiskowa z tężniami solankowymi. Są to konstrukcje zbudowane z drewna i słomy, gdzie powietrze nasycone jest korzystnymi mikroelementami solanki. Spacerując wokół tężni, można cieszyć się jej korzyściami zdrowotnymi. To doskonałe miejsce na relaks. Samo miasteczko jest bardzo malownicze i pełne innych atrakcji.

Niezależnie od tego, czy planujecie zanurzyć się w prehistorii w JuraParku czy udać się w inne miejsce w regionie, każda z tych atrakcji jest idealna na rodzinny wypad!