Chata Świętego Mikołaja – JuraPark Solec Kujawski
Zamknij

Święty Mikołaj zaprasza wszystkich gości, małych i dużych, do swojej chatki w Solcu Kujawskim. Razem ze swoimi magicznymi pomocnikami będzie rozdawał prezenty wszystkim grzecznym dzieciom, a także pozował do wspólnych zdjęć. W ramach atrakcji, obok zwiedzania JuraParku, odbędą się świąteczne warsztaty kreatywne, a Restauracja Jaskiniowa przygotuje wyjątkowe menu. Za wszystkie atrakcje można będzie zapłacić za pomocą bonu turystycznego.

Serdecznie zapraszamy!

W swoim uroczym domku, w wyjątkowej świątecznej scenerii, Święty Mikołaj będzie przyjmował wszystkie dzieci, rozdawał prezenty i pozował do pamiątkowych zdjęć pełnych świątecznej aury. W chatce odbywają się również warsztaty kreatywne. Serdecznie zapraszamy tak rodziców ze swoimi dziećmi, jak i wycieczki szkolne. 

Cały rok Święty Mikołaj czeka, by móc wręczyć dzieciom prezenty. W jego pięknie przystrojonej Chacie każdy może zrobić sobie z nim zdjęcie. Przygotowaliśmy po trzy warianty cenowe upominków dla chłopców i dziewczynek, a także opcję, w której Mikołaj wręcza dzieciom prezenty przygotowane przez ich rodziców. Co ważne, za wszystkie prezenty można zapłacić z użyciem bonu turystycznego.

Zestaw Prezentowy Duży - 150 zł

chłopiec
dziewczynka

Zestaw Prezentowy Średni - 100 zł

chłopiec
dziewczynka

Zestaw Prezentowy Mały - 50 zł

chłopiec
dziewczynka

Zestaw własny za 5 zł

Mikołajowi można powierzyć swój uprzednio zapakowany prezent, by przekazał go dziecku w cenie 5 zł.

Warsztaty kreatywne pobudzają dziecięcą wyobraźnię i pozwalają poczuć magię Świąt. Przygotowaliśmy trzy propozycje, które dadzą rodzicom chwile wytchnienia, a dzieciom pamiątkę, którą pochwalą się w domu. Jest możliwość płatności bonem turystycznym.
Podczas warsztatów uczestnicy udekorują pierniczki, lampiony i ozdoby świąteczne, oraz poznają ich znaczenie w tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

W środy, czwartki i piątki warsztaty odbywają się o 12:00, 13:00 i 14:00, a w weekendy o 12:00, 13:00, 14:00 i 15:00.

Warsztaty ze zdobienia pierniczków

Nic nie smakuje tak dobrze jak własnoręcznie przyozdobione pierniczki. Na warsztatach uczestnicy mogą puścić wodzę fantazji i stworzyć jedyne w swoim rodzaju słodkości przy użyciu kolorowego lukru i przyborów cukierniczych. Przybliżymy im historię piernika w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy zabierają pierniczki do domu.

W środy, czwartki i piątki warsztaty odbywają się co godzinę od 12:00 do 14:00, a w weekendy od 12:00 do 15:00.

Koszt warsztatów to 18 zł.

Warsztaty z wykonywania lampionów świątecznych

Pokażemy jak stworzyć bezpieczne lampiony z użyciem diod LED. Specjalnie przygotowane papierowe szablony z pomocą kredek, pisaków i bibuły uczestnicy przemienią w niepowtarzalne lampiony świąteczne oraz dowiedzą się o historii zwyczaju tworzenia lampionów w okresie adwentu i Bożego Narodzenia. Uczestnicy zabierają lampiony do domu.

W środy, czwartki i piątki warsztaty odbywają się co godzinę od 12:00 do 14:00, a w weekendy od 12:00 do 15:00.

Koszt warsztatów to 18 zł.

Warsztaty z wykonywania ozdób świątecznych

Własnoręcznie wykonane ozdoby wprowadzą w każdym domu atmosferę świąt. Dzieci przyozdobią m.in. styropianową bombkę za pomocą wcześniej przygotowanych dekoracji czy stworzą własny łańcuch choinkowy. Poznają również genezę i symbolikę ozdób choinkowych. Uczestnicy zabierają ozdoby świąteczne do domu.

W środy, czwartki i piątki warsztaty odbywają się co godzinę od 12:00 do 14:00, a w weekendy od 12:00 do 15:00.

Koszt warsztatów to 18 zł.

Już od 3 grudnia Restauracja Jaskiniowa zaprasza na wyjątkowe menu sezonowe. Znajdziecie w nim między innymi aromatyczny barszcz czerwony, pieczonego camemberta, polędwiczkę wieprzową w sosie mandarynkowym, pieczeń ze schabu nadziewaną suszonymi owocami i wiele innych.

Nie zabraknie także pyszności dla małych Elfów odwiedzających Chatę Świętego Mikołaja. Kakao z bitą śmietaną i piankami, naleśniki z sosem piernikowym czy czekoladowe babeczki z pewnością im zasmakują!

Chcesz odwiedzić Mikołaja ze swoja klasą? Koniecznie skorzystaj z naszej oferty dla grup zorganizowanych. Oprócz spotkania z Mikołajem przygotowaliśmy trzy propozycje warsztatów, a w ramach biletu wstępu skorzystasz też z innych atrakcji naszego JuraParku takich jak: Muzeum Ziemi, ścieżka dydaktyczna z Dinozaurami, Ogród Zimowy oraz Polska w Miniaturze.

 Od 1 do 16 stycznia park czynny jest w piątki, soboty i niedziele (10:00-17:00).

Na czas ferii zimowych ( 17-30 stycznia) park czynny będzie od środy do niedzieli w godzinach 10:00-17:00

Święty Mikołaj wręcza prezenty i pozuje do zdjęć od godziny 12:00 do 17:00 w dni otwarcia JuraParku

Warsztaty odbywają się w dni otwarcia o godz. 12:00, 13:00 i 14:00.

Tak, za wstęp można zapłacić bonem turystycznym.
Tak, za warsztaty świąteczne można zapłacić bonem turystycznym.
Tak, za prezenty można płacić bonem turystycznym.
Nie, za bilety wstępu, warsztaty świąteczne i prezenty można zapłacić wyłącznie na miejscu, można przy tym skorzystać z bonu turystycznego.

Przez większość czasu tak. Nasz JuraPark 24 grudnia będzie czynny od 10:00 do 14:00, 25 grudnia będzie nieczynny, 26 grudnia będzie czynny od 10:00 do 16:00, a 31 grudnia od 10:00 do 14:00.

  • Bilet spacerowy normalny – 28 zł.
  • Bilet spacerowy ulgowy – 27 zł.
  • Bilet upoważniający do wstępu do Chaty dla mieszkańców Solca Kujawskiego- 22 zł
  • Bilet spacerowy uprawnia do skorzystania ze wszystkich czynnych atrakcji JuraParku, w tym Chaty Świętego Mikołaja, Polski w Miniaturze, Ogrodów Jurajskich, Muzeum Ziemi i ścieżki dydaktycznej JuraParku.

Nie, nie ma takiej możliwości. Konieczny jest zakup biletu wstępu do Parku.

Nasi partnerzy

Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi Rabaty Rodzinne Miasto z dzieckiem
Translate »
Kamera online