Klasy 4-8 – JuraPark Solec Kujawski
Zamknij

Bawimy Ucząc

Jurapark w Solcu to wspaniałe miejsce dla starszaków by spędzić cały dzień. Świeże powietrze, zielone tereny, i masa atrakcji oraz przygotowany przez nas plan zajęć, który rozrusza ich umysły i ciała. Spożytkujcie ich energię w wartościowy sposób i pozwólcie kadrze naszych pełnych pasji przewodników zbudować w nich naukową ciekawość! Dzięki nam muzeum i nauka nie będzie już się kojarzyć im z nudą i kurzem.

uczymy się bawiąc

Nasza oferta jest szeroka i wykuwana w ogniu lat doświadczeń. Jesteśmy jednak otwarci na wasze pomysły i wspólne stworzenie idealnego planu.

Poniżej zapoznacie się z sugerowanymi atrakcjami dla dzieci w klasach 4-8. Możemy jednak modyfikować pakiety atrakcji według Państwa potrzeb. Nie zapomnijcie też o przysługującym opiekunom prezencie – biletom dla osoby dorosłej i dziecka !

W świecie profesji – warsztaty edukacyjne

I Ty możesz zostać paleontologiem – Uczniowie dowiedzą się, na czym polega praca paleontologa i jak wyglądają wykopaliska. Przygotują także swoje własne odkrycia.

Tajemnice średniowiecznej kancelarii – Uczestnicy poznają arkana kancelarii królewskiej, książęcej i biskupiej. Poznają do czego służyły pieczęci i wykonają własne egzemplarze

Codzienność – niecodzienność, czyli Średniowiecze od kuchni – Uczestnicy zajęć zapoznają się ze specyfiką pracy garncarza, technikami produkcji naczyń ceramicznych, ale także z rolą tego rzemiosła i wpływem na funkcjonowanie średniowiecznych dworów. W ramach zajęć uczestnicy będą mogli zobaczyć rekonstrukcje naczyń średniowiecznych oraz wykonać własne naczynia, które zabiorą do domu.

Lekcje muzealne “Spotkania z nauką”

W bursztynowym lesie – Prześledzcie historię  tworzenia się bursztynu i odkryjcie jego właściwości. Weźmiecie udział w eksperymencie i poznać różne rodzaje bursztynu.

Prawdziwe oblicze tyranozaura – W ramach zajęć uczestnicy wtajemniczeni zostaną w aktualny stan badań nad najsłynniejszym drapieżnikiem ery mezozoicznej. Wyposażeni w najświeższą wiedzę o tyranozaurach sprawdzą wiedzę z jego utartym popularnym wizerunkiem. 

Questing Średniowiecze w słowach ukryte

Uczestnicy gry odszukają, ukryte na  tablicach opisowych zamków, słowa z łaciny, które pozwolą im rozwiązać krzyżówkę. Ich podróż pozwoli im zdobyć tytuł Mistrza Sztuk

Wyzwolonych potwierdzony przez wspaniały dyplom!

Kino Emocji 5d

Amatorów ekstremalnych doznań zapraszamy na seanse filmowe do naszego kina – z pewnością uda nam się pobudzić wszystkie wasze zmysły i rozbudzić prawdziwe emocje! Dzięki najwyższej technologii obejrzycie wspaniałe widowisko z niespotykanymi pejzażami.

P1020346

PARK ROZRYWKI

Dreszczyk emocji na Statku Pirackim, zawrót głowy na karuzelach łańcuchowych, ekstremalne doznania na family coasterze – tego doświadczymy przekraczając bramy Parku Rozrywki. Na amatorów dobrej zabawy czekają również dmuchane zjeżdżalnie i euro-bungee.

Restauracja Jaskiniowa

Najedz się po dniu pełnym atrakcji! Wyjątkowa stylistyka pozwala poczuć klimat ucztowania niczym w prehistorycznej jaskini, a ozdoby na ścianach nawiązują do najpopularniejszych pierwszych dzieł sztuki naskalnej człowieka!

NASI PRZEWODNICY

Hania

Jestem Hania. Od powstania JuraParku Solec mam okazje przekazywać swoją wiedzę i zainteresowanie dinozaurami. Najbardziej lubię w naszym parku piękno otaczającej go przyrody, która jest mi bliska. Prowadzę liczne lekcje i warsztaty, dzięki którym kolejne pokolenia mogą poznać tajemnice ery dinozaurów.

Ryszard

Paleontologia interesuje się od czasu, gdy znalazłem rostrum belemnita, o którym mówiono wtedy, że to „kulka piorunowa”. Było to ponad 60 lat temu. Przez ostatnich kilkanaście lat zajmuje się z powodzeniem upowszechnianiem paleontologii wśród turystów JuraParku Solec. Poza tym w Jurajskim Ogrodzie Botanicznym posadziłem wiele drzew, krzewów i innych roślin. Niektóre z nich rosły już w czasach dinozaurów. Większość introdukowanych z różnych egzotycznych krajów.

JUSTYNA

DAWID

ALBERT

ZOBACZ, CO O NAS MÓWIĄ

Daria
Odkryliśmy to miejsce z taką samą radością, jak archeolog odkrywa ślady dinozaurów 😄 OGROM wrażeń i atrakcji zatarł totalnie goryczkę ceny.
Tomasz
Dzieci zadowolone z wycieczki. Dużo eksponatów do obejrzenia - na parę godzin spacerowania. Gastronomia na wysokim poziomie."
Angelika
Bardzo ciekawe miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można spędzić cały dzień z rodziną. Na miejscu restauracje i sklepiki z pamiątkami. Muzeum, kino 5D, niewielki park rozrywki z kolejkami, zamkami dmuchanymi itp. Polecamy. Dziecko było bardzo zadowolone.
Paula
Rewelacyjne miejsce dla całej rodziny! trafilismy na swieto dyni- dekoracje parku nas oczarowały! Caly teren zadbany, pieknie udekorowany.
Natacha
A lovely place for family and those who like dinosaurs and nature.
Maggie
Great place for the family but during this time of year be prepared for extra long lines. buy tickets online...it will save you a lot of time.
Agnieszka
Dawno nie byłam w tak fajnym miejscu z córkami ... po prostu rewelacja 🥰 płacisz raz, a wszystkie atrakcje w cenie biletu

Nasi partnerzy

Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi Rabaty Rodzinne Miasto z dzieckiem
Translate »